Cirkusztörténelmet írt hétfőn este a XIII. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztiválon ifjabb Richter József és Merrylu Richter. A 2018-as Monte-Carlói Nemzetközi Fesztivál Arany Bohóc-díjas artistapárosa tarolt a 2020-as budapesti nemzetközi seregszemlén: Pas de deux – balett lóháton című produkciójukkal elnyerték mindkét fődíjat, a magyar cirkuszigazgatók aranyfokozatú díját és fesztivál nagydíját, az Arany Pierrot-díjat is!
Ifjabb Richter József és Merrylu Richter 6 éve egyszer már átvehették az Arany Pierrot-díjat, igaz, akkor még vetélytársként léptek a Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál porondjára és megosztva nyerték el a rangos elismerést.
A 2014-óta a magánéletben és a manézsban is egy párt alkotó művészek az elsők a Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál történelmében, akik külön-külön, majd együtt is diadalmaskodtak a megmérettetésen.
ifjabb Richter József Arany Pierrot-díja újabb mérföldkő a hazai cirkuszművészet számára: a 27 éves artista az egyetlen, akinek magyarként sikerült diadalmaskodnia a korábbi évekbendöntően kínai és orosz nyerteseket kihirdető Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztiválon – immár ráadásul második alkalommal!
A Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál a világ egyik legrangosabb, 1996-óta két évente megrendezésre kerülő cirkuszi seregszemléje, melyen a világ legjobb artistái lépnek fel.2020-ban Ifjabb Richter József és Merrylu Richter melletta nemzetközi zsűriArany Pierrot-díjat ítélt a kínai China National Acrobatic Troupnak, ezüstöt az olasz-spanyol Yves & Ambra, valamint az olasz-bolgár Kolev Sisters akrobataduóknak valamint az orosz Alania Troupnak és a Virtuoso 5-nek, bronzot a perui Duo Vitalys erőemelő párosnak, az ukrán Equivokee bohóctriónak, valamint az orosz Fantastic Elfs csoportnak és Szemjon Kracsinov zsonglőrnek.
Ifjabb Richter József díjnyertes programja március közepéig látható a Fővárosi Nagycirkuszban, ezt követően pedig a Magyar Nemzeti Cirkusszal országos turnéján tekinthető meg.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése