Nyáron a Balatonra költözik az Orfeum

Május 31-én „nyári szünetre ment” Magyarország egyetlen vacsoraszínháza, Az Orfeum. Az érdeklődők azonban a következő hónapokban sem maradnak orfeumi hangulat nélkül, ugyanis a Balaton partján két helyszínen is várják a látogatókat.


Paloznakon július 10. és 12. között az Orfeum Pikniken, Csopakon pedig július 24-től 22-ig a Port Orfeumon kerülnek színre a vacsoraszínház legnépszerűbb előadásai.

Az Orfeum Piknik a tavalyi év óriási sikere után tér vissza Paloznakra, három előadással. A Balaton északi partjának egyik leghangulatosabb községében igazi gasztroszínházi utazásban lehet része a nézőknek. A vacsorával egybekötött szórakoztató előadások az életből merítkeznek, a férfi és nő kapcsolatát, valamint az anyaság, illetve az apaság boldog pillanatait és kellemetlen perceit mutatják be, rengeteg humorral.

Július 10-én az Apád füle kerül színre, amely négy jóbarát esti közös programjával indul. A karrierista felesége helyett gyerekkel otthon maradó Zoli (Nagy Sándor), a menő ügyvéd, Gábor (Fenyő Iván), a négy gyereket nevelő Misi (Elek Ferenc), valamint a még mindig megállapodni képtelen Tomi (Adorjáni Bálint) összegyűlnek Zoli lakásán, hogy vigyázzanak a gyerekekre, a kellemesnek ígérkező „pasis estét” azonban egy váratlan bejelentés rontja el: Tomi főnökének lánya gyereket vár – Tomitól...

Július 11-én a női oldal is bemutatkozik. Az Anyád kínja az anyaság témáját járja körül négy nőn keresztül, akik tabuk nélkül, de humorral fűszerezve beszélnek az anyaság szépségeiről és nehézségeiről. A négy tabudöntögető színésznő Haumann Petra, Horváth Lili, Kisfalvi Kriszta és Oszter Alexandra.

A háromnapos eseménysorozat utolsó előadása július 12-én az Ágyban párban, amely Parti Nóra és Hevér Gábor kétszereplős előadása. A vígjáték színhelye a pár közös ágya, ahol monológok és dialógok, vicces és kínos történetek váltják egymást tapasztalatokról, álmokról, előítéletekről és múltról. Az idősíkok egy ponton összemosódnak, a valóság keveredik az álmokkal és a vágyakkal.


Július 24-én Csopakon „köt ki” az Orfeum legénysége, a Port Orfeum programsorozat egészen augusztus 22-ig várja az érdeklődőket, péntekenként és szombatonként. Itt leginkább a revü- és showműsoroké lesz a főszerep, a Code Zero területén finom svédasztalos vacsorával és koktélokkal.

A Port Orfeum programja:

  • My name is Viktor – Király Viktor koncertje (július 24.)
  • Bella Ciao – egy este az „olasz Riviérán” (július 25.)
  • Gatsby Night – swing a beachen (július 31.)
  • Nekem a Balaton... – Marót Viki és a Nova Kultúr koncertje (augusztus 1.)
  • Orfeum Revü & Show (augusztus 7.)
  • Barry White & More – Éliás Gyula és zenekara koncertje (augusztus 8.)
  • Orfeum Revü & Show (augusztus 14.)
  • Budapesttől Hollywoodig – Takács Nikolas koncertje (augusztus 15.)
  • Tropical Night – kubai és latin ritmusok Yulaysi Mirandával és az Orfeum táncosaival (augusztus 21.)
  • Bublé & More – Gájer Bálint és zenekara koncertje (augusztus 22.)
Jegyek az Orfeum Piknikre ITT válthatók, a Port Orfeum jegyei pedig hamarosan elérhetőek lesznek az Orfeum oldalán!

Fotó: Orfeum

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése