Tíz év után utolsó alkalommal nyílik meg a Ketrec az Átriumban

Július 11-én még egyszer, utoljára az Átrium színpadán kinyit a Ketrec! A Kultúrbrigád kétségtelenül egyik legsikeresebb és legnagyobb rajongói táborral rendelkező darabja, Az Őrült Nők Ketrece a tízéves jubileumi előadással búcsúzik a Margit körúti épülettől, hogy azután szeptembertől a RaM-ArT Színházban újra kinyisson.

A világhírű, Tony-díjas Broadway-musical főszereplői egy éjszakai mulatót üzemeltető meleg pár. Georges (Hevér Gábor) és transzvesztita élettársa, Albin, azaz Zaza (Stohl András), akik 20 éve alkotnak egy összehangolt párt, mígnem Georges korábbi kapcsolatából származó fia arra nem kéri őket, hogy boldogsága érdekében egy időre tagadják meg önmagukat. Az előadás kendőzetlenül beszél szerelemről és szeretetről, képmutatásról és elfogadásról, felelősségről és szabadságról.

A 2014. júliusi bemutató óta megállás nélkül, töretlen sikerrel játszott musical a Kultrúbrigád egyik legendássá vált produkciója, nemcsak a tartalom, hanem a show, a látvány, a smink és a jelmezek tekintetében is. Stohl András és Hevér Gábor játéka hitelesen és őszintén ábrázolja azokat az emberi érzelmeket, amelyek nemektől függetlenül bármilyen párkapcsolatban megjelennek, elnyerve ezzel nem csupán a kritikusok, de a nézők tetszését is.

Stohl András elárulta, hogy pályafutása egyik mérföldköve ez az előadás, a szerep sok fizikai és lelki előkészületet igényel, így egy hosszabb sorozat végére annyira elfáradhat benne az ember, hogy a színfalak mögött is feszültté válhat a hangulat. „Egy ilyen sorozat végén, valahol a 250. előadás környékén történt, hogy a szünetben összekaptunk Hevér Gáborral az öltözőben. Már nem is emlékszem, hogy mi volt a vita tárgya, csak arra, hogy a második felvonás elején a nézők előtt elénekelt dal alatt békültünk ki, és kértünk egymástól elnézést. Persze mindezt úgy, hogy a közönség ebből semmit sem vett észre.”

Az Alföldi Róbert rendezésében látható Az Őrült Nők Ketrece sokkal több, mint egy nagyszabású sikerdarab: a szolidaritást, az elfogadást hirdető, és közösséget teremtő produkcióvá vált, és az elmúlt kilenc év alatt mit sem veszített aktualitásából.

„A legjobb dolog az a rengeteg rajongó, akiktől rendszeresen kapunk visszajelzéseket” – mondja Hevér Gábor. „Nagyon szeretik a darabot, sokan hálálkodnak vagy írnak köszönetet. Nem szabad elfelejteni, hogy Az Őrült Nők Ketrece nem csupán egy rendkívül jó színdarab, egy sikeres produkció, hanem mondanivalójából kifolyólag érzékenyítő szerepet is betölt, fontos a társadalmi felelősségvállalása is.”

Az Őrült Nők Ketrece – csakúgy, mint a Kultúrbrigád többi produkciója – ezzel a születésnapos előadással köszön el az Átrium épületétől. Szeptembertől az újlipótvárosi RaM-ArT Színházban várják az értő, gondolkodó, nyitott és szabadságra vágyó közönséget.


Ezt a darabot annyi helyen játszottuk már – Budapesten kívül Pécsen, Szegeden (több helyszínen), Szombathelyen, Debrecenben, Nyíregyházán, Kecskeméten és Veresegyházon is, összesen több mint 160 ezer néző látta –, hogy nem lesz különösebb nehézség a RAM színpadára adaptálni – állítják a főszereplők, akik legalább még tíz évet jósolnak Az Őrült Nők Ketrecének az új helyszínen is.

A születésnapi előadásban Stohl András és Hevér Gábor mellett Kovács Mátét, Fehér Tibort, Nyomárkay Zsigmondot, Ivanics Tamást, Mihályfi Balázst, Söptei Andreát, Csarnóy Zsuzsannát, Fodor Boglárkát, Hartai Petrát, Tornyi Ildikót, Parti Nórát, a Madárkák csapatát láthatják, és – mint mindig – a Ketrec utolérhetetlen zenekarát hallhatják a nézők.

Fotó: Lakatos Péter

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése